Tilki Kuyruğu Testere Nedir? Avantajları Nelerdir?

FAYDALI BİLGİPÜF NOKTA

Tilki kuyruğu testere modelleri birçok yerde kullanılan kendi içinde watt türleri olan bir testere türüdür. Mekanizma özelliklerinde değişiklikler olabilmektedir.

Tilki kuyruğu testere modelleri tamir aletleri kategorisinde detaylarda dikkat çeken bir ürün türüdür. Satın almadan önce teknik beklentileriniz ve ürünün sunduklarını mekanizma özelliklerine göre incelemelisiniz.

Tilki Kuyruğu Testere Nedir?

Kesme alanındaki görsel özellik nedeniyle tilki kuyruğu testere adını alan ürün, tamir bakım onarım gereken birçok alanda kullanılmaktadır. Yüzey kesme amacı olan testerelerin uç bölümünde daha farklı bir mekanizma görülmektedir.

Standart testere görüntüsünün uç bölümünde tilki kuyruğuna benzer bir görsel bulunmaktadır.  Yüzeylerde ek özellikler istenen alanlar için bu model seçenekler kullanılmaktadır.

Tilki Kuyruğu Testere Ne İşe Yarar?

Tilki kuyruğu testere ne işe yarar sorusu için yanıt,  hemen her alanda kesme işlemlerinizi tamamlamak olacaktır. Tilki kuyruğu biçimindeki kesme bölümü ileri geri hareketlerle zemini kesmektedir. Bu kesim işlemini çok hızlı bir şekilde yapmasını sağlayan motor mekanizması bulunmaktadır. El testeresinden çok daha fazla zaman kazandıran bir özelliği bulunmaktadır.

Tilki Kuyruğu Testereyle Duvar Kesilir mı?

Tilki kuyruğu testereyle duvar kesiminde ziyade PVC malzemelere odaklanılmaktadır. Duvardaki kullanımı genelde çıkarılamayan çivi ve vidaların kesilmesinde görülmektedir. Yoğun yapıdaki metallerin kesim işlemlerinde ince yapısıyla büyük bir işlev sağlamaktadır.

BİLGİ: Tilki Kuyruğu testereler kullanım kolaylığı sayesinde her alanda tercih edilmektedir. Önemli olan kullanılan alana uygun uç bulabilmektedir.

Tilki Kuyruğu Testere Kaç Watt Olmalı?

Tilki kuyruğu testerelerin güç özellikleri konusunda onlarca watt türünü bulabilirsiniz. Genellikle 850W kapasitede testereleri sıkça görebilirsiniz. Boru kesme kapasitesi bakımından güçlü denebilecek bir watt özelliğidir.

 • Ahşapta 255 milimetre
 • Boruda 130 milimetreye kadar kesim yapabilmektedir.

En Güçlü Tilki Kuyruğu Testere Kaç Watt?

En güçlü tilki kuyruğu testere watt özelliklerine bakıldığında 1300W özelliği görülmektedir. Yenilenen teknolojilerle bu güç özelliğini de aşan rakamlar görülebilecektir.  Ancak ortalama watt özelliklerine göre bu testere çeşitlerinden temin edebilirsiniz.

Zorlu kesim alanlarında kullanılan bir özelliği olduğundan tek elle hızlı ve konforlu kesme işlemi yapılmaktadır. Bıçak değişiminde de aynı hızla işlemler tamamlanmaktadır.

Tilki Kuyruğu Testere Fiyatları

Tilki kuyruğu testere fiyatları 800- 7.500 TL aralığında bulunmaktadır. İş odaklı ve profesyonel bir tilki kuyruğu testere almak için fiyatları daha yukarı taşıyabilirsiniz. Günlük işlemlerde arada bir kullanım varsa daha ekonomik olanlardan seçebilirsiniz.

Tilki kuyruğu testere fiyatlarını önceden araştırarak istediğiniz bütçe aralığını değerlendirebilirsiniz. Maksimum ve minimum özelliklere göre satın alımları tamamlamanız önerilir.

Tilki Kuyruğu Testere Nasıl Seçilmeli?

Kullanacağınız alanı iyi belirlemeli, bütçe ve fiyat aralıklarınızı önceden sınırlandırmalısınız. Kendi istediklerinizi bilirseniz üründen alacağınız kalıcı verim artacaktır. Belirli dönemlerde görülen  testere kampanyalarını  takip etmek faydalı olabilmektedir.

Yapı market ürünlerinde teknik anlamda ön bilginiz olmadığında bir uzmandan işlevsel açıdan fayda rehberliği edinmelisiniz. Ürünlerin iade ve değişimiyle boş yere uğraşmamanız için önemli bir adım olacaktır.

Tilki Kuyruğu Testere Çeşitleri

Yaygın kullanılan tilki kuyruğu testere çeşitleri hangi malzemede uygulanacağına göre değişmektedir.

 • Pvc plastik tilki kuyruğu testeresi
 • Palet tilki kuyruğu testeresi
 • Paslanmaz çelik tilki kuyruğu- çelik ve kalın materyaller
 • Metal tilki kuyruğu
 • Kemik tilki kuyruğu
 • Ahşap tilki kuyruğu-kalın ahşap ürünler
 • Ağır metal tilki kuyruğu -kalın ve yoğun saclarda kullanılanlar şeklinde çeşitlenmektedir.
 • Çivili ahşap ve ağaçları budamak istediğinizde metal veya ahşap tilki kuyruğu testeresi modellerinden alabilirsiniz. Ürüne göre sınıflandırma yapılmaktadır, ancak kullanım sıklığını kendiniz belirlediğiniz için ürün kalitesi değişecektir.

En Çok Tercih Edilen Solo Matkap Modelleri Nelerdir?

Tilki Kuyruğu Testere Ucu Şekli Nasıl?

Tilki kuyruğu testere ucu modelleri kendi içerisinde ayrıca sınıflandırılmaktadır. Makinesine ek olarak uç çeşitlerinden seçimlerinizi yapabilirsiniz. Fakat her makine için uç bölümü standart olmayabilir. Uç uygunluğu konusunda ayrıca değerlendirme yapılması gerekmektedir.

 • Düz tilki kuyruğu testere uçları sıkça değerlendirilen ürünler arasındadır. Düz zeminler için ideal olabilmektedir.
 • Tilki kuyruğu testerelerin uç bölümleri çıkıntı, diş durumuna göre değişmektedir. Sık giriş çıkışlı modeller kemik malzemelerde kullanılmaktadır. Diş kısımlarında da yeni türler olabilmektedir.

TİLKİ KUYRUĞU TESTERE NEREDEN SATIN ALINIR?
Tilki kuyruğu testere üreten birçok farklı firma bulunmaktadır. Bu firmalar arasında Bosch, Rtrmax, Einhell ve Attlas gibi markalar ön plana çıkmaktadır. Nalburcenter olarak sizlere en uygun ve en kaliteli tilki kuyruğu testereleri sunmaktayız. Tilki kuyruğu testerelerini keşfetmek ve satın almak için tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir